Obvestila maj 2018

ŠMARNIČNA POBOŽNOST
Šmarnična pobožnost bo v župniji Dolenja vas potekala med vsako sveto mašo, razen ob nedeljah, ko bo ob 14-ih.

FLORJANOVA NEDELJA
Človek je ranljivo bitje. Najbolj ranljivo od vseh bitij na tem svetu. Ta ranljivost je položena v človekovo naravo, zato se človek tega dobro zaveda, ter se zato poizkuša na vse možne načine zavarovati. Človeka najbolj ogroža ogenj in naravne nesreče. Že iz rimskih časov poznamo gasilske brigade. V starem Rimu so bili zato zadolžene posebne vojaške brigate, specializirane za pomoč v stiski v primeru ognja, ter tudi drugih nesreč. Iz takih brigad prihaja tudi zavetnik gasilcev sveti Florjan. Najprej se je kot rimski vojak boril proti zemeljskemu ognju, sedaj pa se kot krščanski vojak bori proti večnemu ognju.

Zavarujmo se proti obema vrstama plamenov, ter na Florjanovo nedeljo izprosimo Božjega blagoslova našim gasilkam in gasilcem, da bodo še naprej uspešno opravljali svoje plemenito poslanstvo.

PROŠNJI DNEVI
Cerkev tri dni pred Gospodovim vnebohodom obhaja prošnje dneve. V ponedeljek in sredo bodo v Dolenji vasi, v torek pa prošnja procesija k sveti Marjeti, ki se bo začela ob 7.30 pri običajnem mestu. Gospodov vnebohod pa bomo slavili 10. maja pri svetih mašah ob 8-ih in 19-ih.

POMEMBNEJŠI DATUMI V NASLEDNJIH MESECIH
27. maj – žegnanje v Lipovcu (Marija Pomočnica - 24.5.)
31. maj – Sveto Rešnje Telo in Kri (Telovo – procesija)
8. junij – Srce Jezusovo
10. junij – žegnanje v Grčaricah (sv. Primož in Felicijan - 9.6.) ob 10-ih
10. junij – žegnanje v Glažuti (Srce Jezusovo – 8.6.) ob 16-ih
17. junij – žegnanje v Rakitnici (sv. Vid -15.6.)
24. junij – žegnanje v Prigorici (sv. Peter – 29.6.)
1. julij – slovesnost biserne maše g. Cirila Oražma v Dolenji vasi
22. julij – žegnanje pri Sveti Marjeti (sv. Marjeta – 20.7.)
15. avgust – Marijino vnebovzetje
16. avgust – Sveti Rok
19. avgust – žegnanje v Dolenji vasi

OBVESTILA
Po navodilih Rimskega misala ob postnih in velikonočnih nedeljah ni možna pogrebna maša, samo pogreb brez maše.

FILMSKI VEČER
V petek, 11. maja si bomo po maši ogledali film »Marijina zemlja«.

ŽUPNIJSKI PASTORALNI SVET
Člane župnijskega pastoralnega sveta, vabim na srečanje, ki bo v četrtek 17. maja po večerni sveti maši v župnišču.