Celodnevno češčenje

Naučiti se moramo prav želeti, in ponižno moliti. Od Boga ničesar ne zahtevati, a obenem ga tako ljubiti, da bomo lahko v življenju prijetno presenečeni. Da bomo lahko sprejeli pomoč v najskrajnejši obliki, v podobi kužka. Zato na dan svetega Roka, 16. avgusta, ki je za celotno našo župnijo slovesen praznik, obhajamo dan celodnevnega češčenja.

Pridite, vsi ki ste utrujeni in obteženi, pridite vsi, ki verujete. Zazrite se v podobo bele hostije in premišljujte: kako majcen je Gospod, a obenem tako mogočen, da se uspe ponižati pod podobo bele hostije. Kako krhek je Gospod, a obenem tako trden, da se Nanj lahko opre vsak.

Češčenje bomo začeli zjutraj s sveto mašo ob 8-ih. Sveta maša bo tudi bo 10-ih in zvečer ob 18-ih, ko bomo slovesno zaključili s petimi litanijami.

Poizkusite se držati razporeda, da Jezus ta dan v cerkvi ne bi bil nobeno uro sam:

ob 8-ih sveta maša

od 9-ih do 10-ih: Grčarice, Lipovec, Blate