Obvestila 21. marec 2021

FLORJANOVA MAŠA

V počastitev zavetnika gasilcev svetega Florjana, bo Florjanova maša v nedeljo 2.5.2021. Zato je prostor pri sveti maši ob 10-ih, v cerkvi prednostno rezerviran za gasilce, za vse ostale pa bo možnost večerne svete maše ob 18-ih. K nedeljski sveti maši se je potrebno prijaviti v petek od 12-ih do 15-ih na telefonsko številko: 030/378-954.

MAŠNI NAMENI OD 5.4.2021 DO 2.5.2021

Dokler bo obstajala omejitev 1 oseba na 30m2 (1 oseba = 1 mehurček), se je za nedeljsko sveto mašo potrebno prijaviti in sicer ob petkih od 12-ih do 15-ih (razen za Veliko noč, glej stran 3) na telefonsko številko 030/378-954. Svete maše bodo po Veliki noči, med tednom ob 18-ih, razen v torek in soboto, ko bodo ob 7.30.

Zaradi 'Zakona o varstvu osebnih podatkov' so mašni nameni samo v tiskani izdaji, ki se nahajajo v župnijski cerkvi oz. na oglasni deski pred župniščem.

Verouk še vedno poteka na daljavo. Otroci pri katehistinji ga. Mariji Ilc in birmanci imajo verouk preko ZOOM-a, otroci 7. in. 8. razreda pa vsak ponedeljek predelajo eno lekcijo, kakor je bilo sporočeno 15. oktobra 2020.

Prejem svetega krsta bo možen po veliki noči za vse, ob upoštevanju omejitev.

Župnijska pisarna bo po Veliki noči odprta po predhodnem dogovoru.

Svete maše se do nadaljnjega pobirajo, tako, kot je bilo do sedaj: mašni namen, z darom, oddate v zaprti kuverti v župnijski nabiralnik. Mašni nameni se pobirajo od 1. do 15. v mesecu.

Pogrebi se opravljajo brez maš, v najožjem družinskem krogu (do 10 oseb)

7. in 30. dan ne bo opravljen v Dolenji vasi, temveč bo oddan na škofijo.

Kako bo glede prejema prvega svetega obhajila in svete birme za enkrat še ne vemo. Prvo obhajilo bo najbrž takrat, ko v cerkvi ne bo več omejitve 1 oseba na 30m2. Ker je podelitev zakramenta svete birme privilegiji in dolžnost g. škofa je najbolje, da se za informacije glede pogojev birme obrnete direktno nanj: Nadškofijski ordinariat, Ciril-Metodov trg 4, 1000 Ljubljana, tel.: 01/234-26-00. Vsekakor smo prepričani, da če so otroci verni in pripravljeni sedaj bodo tudi malce kasneje.