Obvestila september 2022

TIHA ADORACIJA

Z mesecem septembrom znova začnemo z tiho adoracijo Najsvetejšega zakramenta in sicer vsak četrtek ob 20-ih.

MAŠNI NAMENI – SEPTEMBER 2022

Urnik svetih maš:
Ponedeljek, sreda, četrtek in petek ob 18-ih
Torek in sobota: 8-ih
Nedelja ob 8-ih in 10-ih

Urnik svetih maš se lahko spremeni. Spremljajte nedeljska oznanila! Ob praznikih je urnik svetih maš napisan posebej! Mašni nameni se pobirajo na prvi petek v času uradnih ur za naslednji mesec (npr. marca za april)

Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9-ih do 18-ih

Zakrament svete spovedi lahko opravite (razen če pride kaj vmes):
• pol ure pred večerno sveto mašo
• po dogovoru

Ob zadnji (smrtni) uri, oz. ko opazite, da se življenje zaključuje, poskrbite, da boste prejeli poslednje zakramente! Zvoniti po toči je prepozno!

Razpored mašnih namenov je na voljo zgolj v tiskani obliki oz. na oglasni deski!

ZAKRAMENT SV. KRSTA

Vsi starši, kateri bi radi, da Bog njihovim otrokom podeli dar vere, lahko svoje otroke prinesejo h krstu.

V mesecu septembru so krsti možni: 18. septembra. Obvezna priprava na krst, ki se jo udeležijo starši in botri bo 14. septembra ob 19-ih.

V mesecu oktobru so krsti možni: 23. oktobra. Obvezna priprava na krst, ki se jo udeležijo starši in botri bo 19. oktobra ob 19-ih.

Pred pripravo naj se starši oglasijo v župnijski pisarni ob petkih od 16-17, zaradi vpisa v krstno knjigo. Datumi priprav na krst se lahko spremenijo, spremljajte aktualna tiskana in nedeljska oznanila.

BRALCI BERIL

Bralci beril lahko v času branja Božje besede masko odmaknejo.
• Preko e-maila lahko predhodno prejmete berilo, da se doma pripravite, v tem primeru pošljite e-mail na: ales.pecavar@rkc.si
• V primeru, da je bralec odsoten in tisti dan, ko je razporejen ne more brati naj poskrbi za zamenjavo.

Seznam bralcev je na voljo zgolj v tiskani obliki oz. na oglasni deski!

Molitev pred učenjem/delom

Nebeški Oče,
sprejmi mojo današnjo življenjsko daritev,
ki ti jo darujem preko opravljanja svojih
dolžnosti v šoli/na faksu/v službi.

Naj bo šolska miza/delovni pult moj oltar,
moje učenje/delo pa daritev,
ki ti jo darujem za svoje odrešenje, srečo in
blagor, kakor tudi za odrešenje, srečo in blagor
svojih bližnjih, ki jih ljubeče nosim v svojem srcu.

Nebeški Oče, prosim te, usliši me v s slavo
Tvojega Sina Jezusa Kristusa, ki s teboj v
občestvu Svetega Duha, živi in kraljuje