Obvestila november 2023

Druga sobota v mesecu je: 11.11.2023, Hrib – lihe št. ob 1000

Četrta sobota v mesecu je: 25.11.2023, Hrib – sode št. ob 1000

ZAKRAMENT SV. KRSTA

Vsi starši, kateri bi radi, da Bog njihovim otrokom podeli dar vere, lahko svoje otroke prinesejo h krstu:

12. november. Obvezna priprava na krst, ki se jo udeležijo starši in botri bo 8. november ob 17-ih.

10. december. Obvezna priprava na krst, ki se jo udeležijo starši in botri bo 4. december ob 17-ih.

Pred pripravo naj se starši oglasijo v župnijski pisarni ob petkih od 16-17, zaradi vpisa v krstno knjigo. Datumi priprav na krst se lahko spremenijo, spremljajte aktualna tiskana in nedeljska oznanila.

MAŠNI NAMENI – november 2023

Urnik svetih maš:

Ponedeljek: 18.00

Torek: ni maše

Seda: zjutraj ali zvečer

četrtek in petek ob 18-ih

sobota: 8-ih

Nedelja ob 8-ih in 10-ih

Urnik svetih maš se lahko spremeni. Spremljajte nedeljska oznanila! Ob praznikih je urnik svetih maš napisan posebej!  Mašni nameni se pobirajo osebno v župnijski pisarni na prvi petek v času uradnih ur za naslednji mesec (npr. marca za april)

Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9-ih do 18-ih

Zakrament svete spovedi lahko opravite (razen če pride kaj vmes):

• pol ure pred večerno sveto mašo
  • po dogovoru

Ob zadnji (smrtni) uri, oz. ko opazite, da se življenje zaključuje, poskrbite, da boste prejeli poslednje zakramente! Zvoniti po toči je prepozno! Ker noben človek ne more biti 24 ur na dan, 365 dni na leto na razpolago, se včasih zgodi, da nisem na razpolago. V tem primeru se obrnite na sosednje župnije.

MAŠNI NAMENI SO OBJAVLJENI ZGOLJ V TISKANI OBLIKI OZ. NA OGLASNI DESKI!

Od 1. oktobra dalje bodo večerne svete maše ob 18-ih.

Ob sredah vabljeni k češčenju Najsvetejšega zakramenta ob 20-ih. Češčenje poteka v tišini, tako da lahko vsak Bogu pove svoje.

BRALCI BERIL

• Preko e-maila lahko predhodno prejmete berilo, da se doma pripravite, v tem primeru pošljite e-mail na: ales.pecavar@rkc.si
  • V primeru, da je bralec odsoten in tisti dan, ko je razporejen ne more brati naj poskrbi za zamenjavo.

SEZNAM BRALCEV BERIL JE OBJAVLJEN ZGOLJ V TISKANI OBLIKI OZ. NA OGLASNI DESKI!