Obvestila januar 2023

ZAKRAMENT SV. KRSTA

Vsi starši, kateri bi radi, da Bog njihovim otrokom podeli dar vere, lahko svoje otroke prinesejo h krstu.

15. januarja. Obvezna priprava na krst, ki se jo udeležijo starši in botri bo 11. januarja ob 19-ih.

Pred pripravo naj se starši oglasijo v župnijski pisarni ob petkih od 16-17, zaradi vpisa v krstno knjigo. Datumi priprav na krst se lahko spremenijo, spremljajte aktualna tiskana in nedeljska oznanila.

VEROUK 2022/2023

V mesecu decembru bo verouk potekal:

Od 1. do 5. razreda: 9.1.2023 in 23.1.2023

Od 6. do 8. razreda: 16.1.2023 in 30.1.2023

MAŠNI NAMENI – JANUAR 2023

Urnik svetih maš:

Ponedeljek, sreda, četrtek in petek ob 18-ih

Torek in sobota: 8-ih

Nedelja ob 8-ih in 10-ih

Urnik svetih maš se lahko spremeni. Spremljajte nedeljska oznanila! Ob praznikih je urnik svetih maš napisan posebej!  Mašni nameni se pobirajo na prvi petek v času uradnih ur za naslednji mesec (npr. marca za april)

Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9-ih do 18-ih

Zakrament svete spovedi lahko opravite (razen če pride kaj vmes):

• pol ure pred večerno sveto mašo
  • po dogovoru

Ob zadnji (smrtni) uri, oz. ko opazite, da se življenje zaključuje, poskrbite, da boste prejeli poslednje zakramente! Zvoniti po toči je prepozno! Ker noben človek ne more biti 24 ur na dan, 365 dni na leto na razpolago, se včasih zgodi, da nisem na razpolago. V tem primeru se obrnite na sosednje župnije.

Seznam mašnih namenov je na voljo zgolj v tiskani obliki oznanil oz. na oglasni deski!

BRALCI BERIL

• Bralci beril lahko v času branja Božje besede masko odmaknejo.
  • Preko e-maila lahko predhodno prejmete berilo, da se doma pripravite, v tem primeru pošljite e-mail na: ales.pecavar@rkc.si
  • V primeru, da je bralec odsoten in tisti dan, ko je razporejen ne more brati naj poskrbi za zamenjavo.

Seznam bralcev beril je na voljo zgolj v tiskani obliki oznanil oz. na oglasni deski!

08.01.2023 nas bodo pri obeh svetih mašah obiskali Sveti Trije Kralji.
02.2.2023 bo svečnica in blagoslov sveč. Če želite imeti blagoslovljeno svečo jo prinesite s seboj.

Sveti Trije Kralji

niso prinesli samo zlata, kadila in mire, to je še najmanj, temveč so Jezusa počastili tako, da so predenj pripeljali sami sebe. Pustili so vse, kar so bili in počeli, ter odšli za neznano zvezdo, v neznan kraj, da bi počastili Nekoga, pa v bistvu dokler niso prišli sploh niso vedeli Koga. Mi pa vemo, Kdo je v tabernaklju. Mi pa vemo Kdo je v sveti evharistiji in sveti spovedi in svetem bolniškem maziljenju. Pa naredimo vse, da bi ga počastili? Ali uporabimo vse svoje talente in sposobnosti, da bi prišli do Jezusa? Naj nam Sveti Trije kralji, s svojim življenjskih zgledom izprosijo veselja do Jezusa.