Obvestila maj 2022

ŠMARNICE

Šmarnice za otroke se bodo začele v ponedeljek 2. maja ob 18-ih pri kapelici Marije Pomagaj v Prigorici. In bodo potekale vsak dan ob isti uri.

Šmarnice za odrasle se bodo pričele v nedeljo 1. maja ob 14-ih v župnijski cerkvi. Šmarnice za odrasle bodo potekale od ponedeljka do sobote med mašami.

MAŠNI NAMENI – MAJ 2022

Urnik svetih maš:

nedelja:                    ob 8-ih in 10-ih

torek in sobota:        ob 8-ih

ostale dni:                ob 19-ih

Urnik svetih maš se lahko spremeni. Spremljajte nedeljska oznanila! Ob praznikih je urnik svetih maš napisan posebej! Pri obisku svetih maš upoštevajte pogoje za preprečevanje COVID-19, ki bodo takrat v veljavi.

Mašni nameni se pobirajo na prvi petek v času uradnih ur za naslednji mesec (npr. marca za april)

Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9-ih do 18-ih
Seznam mašnih namenov je objavljen zgolj v tiskani obliko oz. na oglasni deski!

ZAKRAMENT SV. KRSTA

Vsi starši, kateri bi radi, da Bog njihovim otrokom podeli dar vere, lahko svoje otroke prinesejo h krstu.

V mesecu maju so krsti možni 29. maja. Obvezna priprava na krst, ki se jo udeležijo starši in botri bo 27. aprila ob 18-ih.

V mesecu juniju so krsti možni 26. junija. Obvezna priprava na krst, ki se jo udeležijo starši in botri bo 22. junij ob 18-ih.

V mesecu juliju so krsti možni 10. julij. Obvezna priprava na krst, ki se jo udeležijo starši in botri bo 30. junij ob 18-ih.

Pred pripravo naj se starši oglasijo v župnijski pisarni ob petkih od 16-17, zaradi vpisa v krstno knjigo. Datumi priprav na krst se lahko spremenijo, spremljajte aktualna tiskana in nedeljska oznanila.

RAZNO

Okviren razpored žegnanj in drugih slovesnosti v letošnjem letu:

• Florjanova maša – 1. maj ob 10-ih
  • Prvo sveto obhajilo – 8. maj ob 10-ih.
  • Zakrament svete birme – 15. maj ob 10-ih
  • Žegnanje v Lipovcu – 22. maj ob 10-ih.
  • Gospodov vnebohod – 26. maj
  • Krsti v mesecu  maju – 29. maj
  • Žegnanje v Grčaricah – 12. junij ob 10-ih
  • SVETO REŠNJE TELO IN KRI – 16. junij
  • Dekanijsko romanje družin na Novo Štifto – 18. junij
  • Žegnanje v Rakitnici – 19. junij
  • Priprava na krst – 22. junij ob 18-ih
  • Srce Jezusovo – 24. junij
  • Krsti v mesecu juniju – 26. junij
  • Žegnanje v Prigorici – 3. julij
  • Oratorij naj bi potekal od 25. do 29. julija
    • Bralci beril lahko v času branja Božje besede masko odmaknejo.
    • Preko e-maila lahko predhodno prejmete berilo, da se doma pripravite, v tem primeru pošljite e-mail na: ales.pecavar@rkc.si
    • V primeru, da je bralec odsoten in tisti dan, ko je razporejen ne more brati naj poskrbi za zamenjavo.

BRALCI BERIL

• Bralci beril lahko v času branja Božje besede masko odmaknejo.

Seznam bralcev beril je objavljen zgolj v tiskani obliko oz. na oglasni deski!

VEROUK

Verouk za 5., 4., 3., 2., 1., razred bo 09.05.2022

1400-1430              5. razred

1430-1500                      4. razred

1500-1600                      3. razred

1600-1630                      2. razred

1600-1645                      1. razred

Verouk za 6., 7., 8., razred bo 16.5.2022

1430-1500                      6. razred

1500-1530                      7. razred

1530-1600                      8. razred

Otroci naj na te dneve prinesejo liturgične zvezke. Obisk svetih maš na dneve, ko so določeni listki, bo odločal ali bo otrok verouk opravil ali ne, kakor ste bili s tem seznanjeni jeseni. Tisti otroci, ki bi slučajno pozabili, naj starši liturgične zvezke prinesejo na uradne ure! Otroci, ki zaradi malomarnih staršev nimajo liturgičnih zvezkov in nalepk, naj starši dokažejo, da so bili pri svetih mašah. Če ste k mašam hodili v druge župnije, naj vam tamkajšnji župniki izdajo spričevalo. Kakor je Indijce samoumevno, da zaradi vere ne jedo govedine, tako je za katoličana samoumevna nedeljska sveta maša, zato, razen bolezni opravičila za manjkanje ni!

Veroučenci bodo spričevala dobili, ob urah, ko imajo verouk 23.5.2022.

Obisk maš je seveda obvezen tudi v poletnem času. Še posebej na zapovedan praznik 15. avgust. Ko ali če boste šli na počitnice, to na ustrezno mesto zabeležite!