Prvo sveto obhajilo

Praznik prvega svetega obhajila je prelomnica v vernikovem življenju, saj takrat prvič v življenju prejme telo našega Gospoda Jezusa Kristusa. Vernik mora biti o tem pravilno in dobro poučen po drugi strani pa mora biti dovolj preprost, da lahko sprejme dejstvo o spremenjenju koščka kruha v Jezusovo telo. Mnogi svetniki so ta dan nestrpno pričakovali in mnogi blaženi so imeli to milost, da so lahko živeli samo od uživanja svete hostije. Nam najbližja je prav gotovo Magdalena Gornik iz Gore pri Sodražici.

Prvo sveto obhajilo je torej praznik, ko otrok prvič v zakramentu prejme zakrament svete evharistije/obhajila. Iz tega zakramenta izvira Cerkev in vsa dejavnost Cerkve je usmerjena k temu zakramentu, zato pravimo da je sveta evharistija/obhajilo vir iz katerega Cerkev dobiva moč za delovanje in višek vsega njenega delovanja. Da bo za vaše otroke to res lep in uresničen dan, vabim starše otrok iz tretjega razreda na sestanek, ki bo v sredo 7. junija ob 19.30 v veroučnih prostorih.