Sv. Rok, zavetnik naše župnije

Že v zgodnjih letih je postal sirota,
prodal je vse, razdelil je ubogim,
kot reven romar je pomagal mnogim
v njem plamenela Božja je dobrota.

In ni se umaknil na bolj varna pota,
ko kuga je napadla z žezlom togim,
ostal je vdan in zvest načelom strogim,
le vest, njegova je bila porota.

Ljudje neskončno ljubimo lagodje,
ne zganemo se, ko nekdo zajoka,
saj nam važnejše lastno je ugodje.

A jok je glas Očetovega zvoka,
ki hoče, da Njegovo smo orodje,
po zgledu dobrega svetnika Roka.

Leon Oblak

Sveti Rok je prerok upanja. Saj celotno njegovo življenje pričuje o tem, kako dobro se godi vsakemu, ki vse svoje upanje stavi na Gospoda. Vsak zemeljski privilegij, vsaka zemeljska sreča in uspeh so obsojeni na minljivost, propadanje. Vsaka Božaj milost, ki jo Bog podari pa »ne vrne se k meni brez uspeha, temveč bo storila, kar sem hotel, in uspela v tem, za kar sem jo poslal.« (Iz 55,11) Sveti Rok je bil obdarjen z veliko milostmi, ena največjih je ta, da je bil poln pristnega krščanskega upanja. Bila je kuga, bilo je zavračanje, bil je v zaporu, a Rok ni obupal, temveč je upal in tako dosegel čast oltarja. Kakor je na zemlji pomagal ljudem, tako je pripravljen pomagati tudi nam. Sveti Rok je orodje Božjega Odrešenja, je lahko vir mnogega upanja in Gospod nas vabi, da ga vzamemo v roke, ter uporabimo. Zato bomo 16. avgusta, na god svetega Roka v župniji obhajali celodnevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. To češčenje bo potekalo po naslednjem urniku:

ob 8-ih sveta maša
    od 9-ih do 10-ih: Grčarice, Lipovec, Blate
ob 10-ih sveta maša
    od 11-ih do 12-ih: dekanijski duhovniki
    od 13.00 do 14.00: Rakitnica
    od 14.00 do 15.00: Hrib
    od 15.00 do 16.00: Humec
    od 16.00 do 17.00: Prigorica
    od 17.00 do 18.00: ostali del Dolenje vasi
    ob 18-ih slovesen sklep celodnevnega češčenja s sveto mašo.

Urnik je okviren, da Jezus ne bi bil nikdar sam. Seveda ste vabljeni, da pridete katerokoli uro, ki vam ustreza. Vsi pa vabljeni k slovesnemu sklepu ob 18-ih.